E-Z@M – Z pasją o przetargach

Martyna Lubieniecka

Radca prawny z wieloletnią praktyką w obszarze zamówień publicznych, świadczy usługi prawne zarówno na rzecz zamawiających jak i wykonawców. Były pracownik Urzędu Zamówień Publicznych, trener i doświadczony szkoleniowiec. Praktyk, ale przede wszystkim pasjonatka zamówień publicznych. Obecnie pracownik jednej z większych firm na rynku budowlanym, którą reprezentuje przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz w sądach w sprawach z zakresu zamówień publicznych. Autorka wielu publikacji z zakresu zamówień publicznych. Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Marcin Kalmus

Pasjonat zamówień publicznych, zajmujący się nimi od 2006 r. Reprezentuje głównie Zamawiających z sektora samorządowego (zarządzanie zielenią miejską / inwestycje infrastrukturalne), dla których przeprowadził już ponad 1700 postępowań przetargowych. Specjalizuje się w elektronicznych trybach udzielania zamówień oraz szeroko pojętej elektronizacji zamówień. Autor szeregu publikacji z tej tematyki. Prowadzi również blog poświęcony zamówieniom publicznym. Od 2016 r. współpracuje z serwisem SzuKIO.pl jako konsultant ds. zamówień publicznych, udzielając porad klientom serwisu, a także odpowiada za jego rozwój merytoryczny.  Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Wspólnie współtworzyli i realizowali jako moderatorzy projekt SpotKIO prowadzony przez SzuKIO.pl

W ramach projektu odbyło się do tej pory ponad 50 spotkań praktyków zamówień publicznych. 3 z nich organizowane wspólnie z Ministerstwem Rozwoju dotyczyły konsultacji  koncepcji Nowego prawa zamówień publicznych.

W spotkaniach uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele zamawiających i wykonawców, ale również organów kontrolnych.

Warsztatowa formuła spotkań polegająca na bezpośrednim zadawaniu pytań, była nie lada wyzwaniem dla prowadzących, którzy moderując w odpowiedni sposób dyskusję, pomagali rozwiązać czasami bardzo niestandardowe i mocno dziedzinowe problemy.